top of page

KADROMUZ

MUTLU CANKUP - MÜDÜR

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi(2001) ile eğitimine başlayan Mutlu Cankup,Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde lisans eğitimini Onur Belgesi alarak tamamlamıştır. Yurtiçi ve dışında dünyaca ünlü eğitmenlerin asterclass programları ve uluslar arası bale yarışmalarına katılmış,çeşitli organizasyonlar ve Çocuk Müzikallerine koreografiler yapmıştır.

 

2013 yılında konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra aktif olarak İSTANBUL DEVLET OPERA BALESİ bünyesinde solist ve grup danslarında dans kariyerini halen sürdürmeye devam etmektedir. 2009 yılında eğitmenlik kariyerine başlayarak çeşitli bale okulları ve kolejlerde tüm seviyeler için bale öğretmenliği yapmaya başlamıştır. Altınok Çocuk Tiyatrosu'nda 2010 yılından itibaren koreograf ve sanat danışmanı olarak görev alarak Garfield Komedi Festivali, Strawberry Live Show, Alis Harikalar Diyarinda, Oz Büyücüsü, Winx Club Müzikali gibi dünyaca ünlü marka ve masalların koreografisini yapmıştır. Ayrıca TRT Ankara-İstanbul-İzmir-Trabzon Çocuk Korolarını çalıştırarak 2013 yılında gerçeklestirilen ve TRT Çocuk Kanalının canlı yayınladığı 11.Popüler Çocuk Şarkıları yarışmasının koreograflığını gerçekleştirmistir.

 

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı  Bale Anasanat Dalı' nda Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır . Ayrıca çeşitli Bale okullarında  Bale öğretmenliği ve Danışmanlık yapmaktadır.

www.mutlucankup.com

Egitmenlerimiz | Çekmeköy | Özel Mutlu Bale ve Müzik Okulu
Egitmenlerimiz | Çekmeköy | Özel Mutlu Bale ve Müzik Okulu
20200124_191315.jpg

MELİS SAVAŞKAN- EĞİTMEN

Küçük yaştan itibaren bale eğitimine Pera Güzel Sanatlar’da öğretmeni Daniela Hristova ile başladı. Bu süreç içinde yurtdışında workshop programlarına ve yaz okullarına katıldı.
2014-2015 yılları arasında Yought America Grand Prix ve Little Starts adlı yarışmalara katıldı.
Pera’da aldığı eğitim süresince Vaganova eğitimin sisteminin Grade sınavlarını tamamladı ve bu sistemin pedagojik formasyon eğitimini aldı.
Pera Güzel Sanatlar ve Mutlu Bale okulundan Milli Eğitim diplomasını almış ve bu okullardaki eğitimini tamamlamıştır.
2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin seviye sınavını tamamlayarak üniversitede öğrenci olmaya hak kazandı ve
2018 yılında Prag’da bulunan Prague Ballet Intensive adlı yaz programına kabul edildi.

2021 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale bölümünde mezun olarak halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı  Bale Anasanat Dalı' nda Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır .

TUĞÇE TOPRAK - EĞİTMEN

1990  yılında İzmir’de doğdu.

1997  yılında İzmir’de Ritmik Cimnastik’e başladı.

1997 – 1998 yılları arasında İstanbul Cimnastik İhtisas Spor Kulübü’nün Ritmik  Cimnastik dalında lisanslı sporcusu olarak yarışmalara katıldı.

1998 – 2003 yılları arasında Çimentaş Spor Kulübü’nün Ritmik Cimnastik dalında   lisanslı sporcusu olarak yarışmalara katıldı. Etaplar, kulüpler arası, okullar  arası, Türkiye şampiyonaları ve bireysel olmak üzere birçok ödül kazandı.

2003  yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda yarı zamanlı olarak eğitimine başladı.

2005  yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda lise eğitimine başladı.

2006 ve 2007 yıllarında Fransız koreograf ve eğitmen Yannick Boquin’den bale  dersleri aldı.

2007 – 2010 yılları arasında Tiyatro Oyun Kutusu’nda sahnelenen ‘’Oyun’da Sınır Yok’’ müzikalinde dans etti. ‘’Rüzgarla Yolculuk’’ ve ‘’Grease’’ müzikallerinin koreograflığını yaptı.

2009  yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda lisans eğitimine başladı.

2010 – 2013 yılları arasında İzmir Tan Sağtürk Akademi’de eğitmenlik yaptı.

2012  yılında dansçı, koreograf ve eğitmen Deniz Alp’ten modern dans dersleri aldı.

2012  yılında Varna Uluslararası Bale Akademisi’ne katıldı.

2013  yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları  Bölümü Bale Anasanat Dalı’ndan mezun oldu.

2013  yılında İstanbul Dans Akademisi’ne katıldı.

2013  yılında İstanbul’a yerleşerek Çağdaş Bale Topluluğu’na katıldı.

2013  yılında Tan Sağtürk Akademi Bağdat Caddesi okulunda eğitmenliğe başladı. 

2014  yılında Orff Schulwerk eğitimine katıldı.

2015  yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet           Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda Yüksek   Lisans eğitimine başladı.

2016  yılında Body Arts Pilates Studio’da Taha Erpulat’ın eğitmenliğinde      eğitimlere katılarak, Pilates Eğitmenlik Sertifikası aldı.

2017  yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet  Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı’nda Vücut     Kondisyon, Pilates, Çocuk Konservatuvarı ve Yarı Zamanlı eğitmenliğine başladı. Halen sürdürmektedir.

 

Eğitim Aldığı Eğitmen ve Koreograflar;

Yannick BOQUIN, Deniz ALP, Gilbert MAYER, Aurora BOSCH, Louise FRANKENHUIST Gianpiero TIRANZONI, Özlem ŞENORMANLILAR, Jan BROECKX,  Robert DENVERS, Tuğçe TUNA,  Marc BOGAERTS, Ayşem SUNAL SAVAŞKURT, Deniz ÖZAYDIN, Gökçe SÖNMEMİŞ, Cem ERTEKİN

IMG-20190227-WA0003 (1).webp
eylül.png

EYLÜL BOYACIOĞLU- EĞİTMEN

Ortaokul ve Lise eğitimini Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalında tamamladı.2018 yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümü programına dahil oldu. 2015 - 2018 yıllarında İzmir de özel bale okullarında bale öğretmeni olarak görev aldı.2019 yılından beri kurumumuzda eğitmen olarak görev almaktadır.

PETEK ÖZOTRAÇ - EĞİTMEN

Ortaokul ve Lise eğitimini Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı' nda tamamladı.2018 yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı programına dahil oldu. 2015 - 2018 yıllarında İzmir de özel bale okullarında bale öğretmeni olarak görev aldı. 2019 yılından beri kurumumuzda eğitmen olarak görev almaktadır.

petek profil resmi.jpeg
bottom of page